Hakkında

1983 yılında İnönü Üniversitesine bağlı  Adıyaman  Meslek Yüksekokulu olarak kurulan Yüksekokulumuz, 1 Mart 2006 tarih ve 5467 sayılı kanunla, 17 Mart 2006 tarih ve 26111 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren kanunla Adıyaman Üniversitesine bağlanmıştır. Yükseköğretim Kurulu tarafından 16.01.2014 tarih 2547 Sayılı Kanun’un 2880 Sayılı Kanun’la değişik 7/d-2 ile 7-h maddeleri uyarınca "Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu" ve "Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu" şeklinde ikiye  ayrılmış ve 2014 tarihinden itibaren Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu olarak eğitim öğretim faaliyetlerine devam etmektedir. Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulumuzda 10 bölüm ve11 programda örgün öğretimde eğitim-öğretim faaliyetleri sürdürülmektedir.

Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu (TBMYO), ülke ve dünya gerçeklerine göre öğrenci yetiştirmeyi kendine hedef edinmiştir. Sanayi ve endüstri ile yakın işbirliği olmadan yetişecek elemanların, ülkenin kalkınmasına katkıda bulunamayacağı düşüncesinden hareketle, sanayi ve endüstri ile her türlü işbirliğine gidilerek yüksek kalitede eleman yetiştirilmesi yönünde çalışılmaktadır.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için web sitesinde bazı çerezler kullanmaktadır. Kişisel verilerin işlenmesine yönelik Aydınlatma Metni'ne ulaşabilirsiniz.